Jäsenjärjestöt

Vihreiden nuorten ja opiskelijoiden liittoon kuuluu neljätoista jäsenjärjestöä ja viisi toimintaryhmää ympäri Suomen. Järjestöt ja toimintaryhmät edustavat Vihreitä nuoria paikallisesti ja järjestävät paljon toimintaa parkkipaikkapiknikeistä mielenosoituksiin ja politiikan kursseista teeiltoihin. Vihreiden nuorten jäseneksi voit kuulua joko maksamalla jonkun jäsenjärjestön jäsenmaksun tai liittymällä liiton henkilöjäseneksi. Lisätietoa jäsenyydestä täällä: www.vino.fi/liity. Jos haluat perustaa Vihreiden nuorten toimintaryhmän paikkakunnallesi, ota yhteyttä Vihreiden nuorten toimistoon.

Aaltovihreät (Aalto-yliopisto)
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Kiinnostunut toiminnasta? Ota yhteyttä Vihreiden nuorten toimistoon.

EsViNO – Espoon vihreät nuoret ja opiskelijat
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Susanna Pesonen, susanna.pesonen@vihreatnuoret.fi

Etelä-Karjalan Vihreät nuoret
Kiinnostunut toiminnasta? Ota yhtettä Vihreiden nuorten toimistoon.

Helsingin Vihreät Nuoret Nuhevi
Seuraa Facebookissa. Jäsenmaksun maksaneet liitetään sähköpostilistalle automaattisesti.
Puheenjohtaja Emilia Stolt, emilia.stolt@vihreatnuoret.fi

HYY:n Vihreät – De Gröna vid HUS
Seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Kukka Louhimies, kukka.louhimies@vihreatnuoret.fi

Joensuun vihreät nuoret ja opiskelijat
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Iiris Pääkkönen, iiris.paakkonen@vihreatnuoret.fi

Jyväskylän vihreät nuoret ja opiskelijat Jyvioni
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa tai Twitterissä.
Puheenjohtajat Aleksi Eskelinen ja Jenni Lampi, puheenjohtajat@jyvioni.org
tai aleksi.eskelinen@vihreatnuoret.fi ja jenni.lampi@vihreatnuoret.fi

Kotkan Vihreät Nuoret
Kiinnostunut toiminnasta? Ota yhtettä Vihreiden nuorten toimistoon.

Kouvolan Vihreät nuoret
Kiinnostunut toiminnasta? Ota yhtettä Vihreiden nuorten toimistoon.

Kuopion vihreät nuoret ja opiskelijat KuViO
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Laura Pulkka, laura.pulkka@vihreatnuoret.fi

Lahden Vihreät Nuoret ViNOLa
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Laura Kaitila, laura.kaitila@vihreatnuoret.fi

Lapin vihreät nuoret ja opiskelijat
Seuraa Facebookissa
Puheenjohtaja Eve Viinamäki, eve.viinamaki@vihreatnuoret.fi

Mikkelin ViNO – ViNOMi
Seuraa Facebookissa
Kiinnostunut toiminnasta? Ota yhteyttä ViNOn toimistoon toimisto@vihreatnuoret.fi

Oulun vihreät nuoret OVN
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Antti Yrjölä, antti.yrjola@vihreatnuoret.fi

Seinäjoen Vihreät nuoret
Kiinnostunut toiminnasta? Ota yhteyttä ViNOn toimistoon toimisto@vihreatnuoret.fi

Tampereen vihreät nuoret Virnu
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Ville Tynkkynen, ville.tynkkynen@vihreatnuoret.fi

Turun vihreät nuoret ja opiskelijat
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Alina Heywood, alina.heywood@vihreatnuoret.fi
Puheenjohtaja Minerva Juhola, minerva.juhola@vihreatnuoret.fi

Vaasan vihreät nuoret ja opiskelijat – Vasa gröna unga och studerande Vaavi
Seuraa Facebookissa
Puheenjohtaja Tuukka Tarkkinen, tuukka.tarkkinen@vihreatnuoret.fi

Vantaan vihreät nuoret ja opiskelijat ry
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Anniina Niemi, anniina.niemi@vihreatnuoret.fi