Jäsenjärjestöt

Vihreiden nuorten ja opiskelijoiden liitto ViNOon kuuluu noin viisitoista jäsenjärjestöä ympäri Suomen. Järjestöt edustavat ViNOa paikallisesti ja järjestävät paljon toimintaa parkkipaikkapiknikeistä mielenosoituksiin ja politiikan kursseista teeiltoihin. ViNOlla on myös vapaamuotoisia toimintaryhmiä, jotka aloittelevat ViNOn toimintaa uusilla paikkakunnilla. ViNOn jäseneksi voit kuulua joko maksamalla jonkun jäsenjärjestön jäsenmaksun tai liittymällä liiton henkilöjäseneksi. Lisätietoa jäsenyydestä täällä: www.vino.fi/liity. Jos haluat perustaa ViNOn toimintaryhmän paikkakunnallesi, ota yhteyttä ViNOn toimistoon.

Aaltovihreät (Aalto-yliopisto)
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Christian Westerlund, christian.westerlund@vino.fi

EsViNO – Espoon vihreät nuoret ja opiskelijat
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Paula Karhunen, paula.karhunen@vino.fi

Helsingin Vihreät Nuoret Nuhevi
Seuraa Facebookissa. Jäsenmaksun maksaneet liitetään sähköpostilistalle automaattisesti.
Puheenjohtaja Juho Heikkilä, juho.heikkila@vino.fi

HYY:n Vihreät – De Gröna vid HUS
Seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Kukka Louhimies, kukka.louhimies@vino.fi

Joensuun vihreät nuoret ja opiskelijat
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Iiris Vesala, iiris.vesala@vino.fi

Jyväskylän vihreät nuoret ja opiskelijat Jyvioni
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa tai Twitterissä.
Puheenjohtajat Riikka Leinonen ja Mari Kivijärvi, puheenjohtajat@jyvioni.org

Kuopion vihreät nuoret ja opiskelijat KuViO
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Iiro Väisälä, iiro.vaisala@vino.fi

Lahden Vihreät Nuoret ViNOLa
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Saara Kiiskinen, saara.kiiskinen@vino.fi

Lapin vihreät nuoret ja opiskelijat
Seuraa Facebookissa
Puheenjohtaja Minna Kallioharju, minna.kallioharju@vino.fi

Mikkelin ViNO – ViNOMi
Seuraa Facebookissa
Kiinnostunut toiminnasta? Ota yhteyttä ViNOn toimistoon toimisto@vino.fi

Oulun vihreät nuoret OVN
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Roope Korkala, roope.korkala@vino.fi

Tampereen vihreät nuoret Virnu
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Merve Caglayan, merve.caglayan@vino.fi

Turun vihreät nuoret ja opiskelijat
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Olli-Pekka Paasivirta, ollipekka.paasivirta@vino.fi
Puheenjohtaja Emil Sillanpää, emil.sillanpaa@vino.fi

Vaasan vihreät nuoret ja opiskelijat – Vasa gröna unga och studerande Vaavi
Seuraa Facebookissa
Puheenjohtaja Maarit Koljonen, maarit.koljonen@vino.fi

Vantaan vihreät nuoret ja opiskelijat ry
Liity sähköpostilistalle tai seuraa Facebookissa.
Puheenjohtaja Tiina Nylen, tiina.nylen@vino.fi